lv ru
Informatīvais portāls par onkoloģiju
burtu izmērs: 1 2 3
Atgriezties

Pacientu organizācijas

Biedrība "VITA"

Virutests.lv 1993. gada oktobrī Latvijā bija nodibināta pirmā onkoloģijas pacientu nevalstiskā organizācija – Latvijas sieviešu volontieru biedrība “ VITA”, kurā apvienojās krūts veža pacientes. Tas notika Latvijas onkoloģijas centrā (LOC) - Rīgā, Hipokrāta ielā 4. Kopš tā laika par nemainīgu biedrības tradīciju kļuva ikmēneša pacienšu sapulces un izglītojošas lekcijas Latvijas Onkoloģijas centrā, kas (līdz pandēmijas ierobežojumiem) nemainīgi notika vienā un tajā pašā vietā un tajā pašā laikā: vienmēr mēneša trešajā trešdienā, plkst. 14:00 LOC lielajā konferenču zālē.

1993. gada oktobrī Latvijā bija nodibināta pirmā onkoloģijas pacientu nevalstiskā organizācija – Latvijas sieviešu volontieru biedrība “ VITA”, kurā apvienojās krūts veža pacientes. Tas notika Latvijas onkoloģijas centrā ( LOC) - Rīgā, Hipokrāta ielā 4. Kopš tā laika par nemainīgu biedrības tradīciju kļuva ikmēneša pacienšu sapulces un izglītojošas lekcijas Latvijas Onkoloģijas centrā, kas (līdz pandēmijas ierobežojumiem) nemainīgi notika vienā un tajā pašā vietā un tajā pašā laikā: vienmēr mēneša trešajā trešdienā, plkst. 14:00 LOC lielajā konferenču zālē! Šīs izglītojošas bezmaksas lekcijas parasti izvērtās par uzticīgām sarunām vai diskusijām par dažādām krūts veža tēmām, tāpēc šīs biedrības sapulces ar interesi apmeklēja gan Onkocentra pacienti, gan jau izveseļojušās sievietes, kas speciāli brauca, lai klausītos visjaunāko viņu veselībai noderīgo informāciju no profesionāliem, augsti izglītotiem medicīnas lektoriem.

Gatavojoties savai trīsdesmitajai gadadienai, biedrība “ VITA” uzsākusi priekšdarbus, lai izglītojošais darbs varētu turpināties elektroniskajā tiešsaistē ar klausītājiem visā Latvijā.

Pateicoties neatlaidīgajai biedrības “VITA” rīcībai Latvijā bija uzsāktas divas valsts finansētās programmas - krūts protēžu kompensācija (uzsākta deviņdesmitajos gados) un krūts rekonstrukcijas operāciju mērķprogrammas finansējums, kas notika no 2007. - 2009.g.g., un no jauna atsāksies ar 2022. gada 1. janvāri, apmaksājot sievietēm krūts plastisko rekonstrukciju, kuras pēc onkoloģijas operācijas zaudēja vienu vai abas krūtis.

2017. gadā krūts veža pacientu atbalsta biedrība “VITA” kopā ar vēl sešām citu veža veidu pacientu organizācijām kļuva par onkoloģijas organizāciju apvienības ONKOALIANSE dibinātāju. 2020. gadā ONKOALIANSES dalībnieki tika uzņemti oficiālāja vizītē pēc Valsts prezidenta kancelejas uzaicinājuma Valsts prezidenta pilī. 2021. gadā minētā apvienība nostiprināja savu pozīciju un ieguva arī juridiskas personas statusu, kas ievērojami veicināja gan pacientu tiesību aizstāvību, gan onkoloģisko pacientu organizāciju sadarbību ar valsts iestādēm un starptautiskām organizācijām.

Savā sabiedriskajā darbībā 2019. gadā biedrība “VITA” organizēja un šī gada 04. oktobrī novadīja pirmo VisLatvijas onkoloģijas pacientu Forumu, sapulcinot tajā ap 170 dalībniekiem, kuri plaši pārstāvēja kā onkoloģijas nozari, tā arī valsts, politiskās un sabiedriskās organizācijas. Pirmo onkoloģijas pacientu forumu klātienē apsveica Valsts prezidenta kundze Andra Levite.

https://www.facebook.com/biedribaVITA/

“Dzīvības koks” - onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība

onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība

„Dzīvības koks” ir biedrība, kas apvieno pacientus un tuviniekus, sniedz atbalstu un informāciju, kā arī pārliecību, ka pēc vēža dzīve turpinās!

Svarīgi! Latvijā onkoloģiskajiem pacientiem un viņu tuviniekiem pienākas valsts apmaksāta psihosociālā rehabilitācija. Šo rehabilitāciju ar Labklājības ministrijas deleģējuma līgumu sniedz biedrība „Dzīvības koks”, piesaistot labākos speciālistus, kuri ir specializējušies onkoloģisko slimību jomā. Pieteikties psihosociālās rehabilitācijas programmai „Spēka avots” var: www.dzivibaskoks.lv.

„Dzīvības koks” brīvprātīgo mentoru programma - cilvēki ar savu pieredzi gatavi atbalstīt citus, kuri tikko uzzinājuši par slimību, vai arī ir kādas svarīgas izvēles priekšā. Mentoru atrast var, zvanot pa tālruni: 26323636.

Tel. 67625339, dzivibaskoks@dzivibaskoks.lv, Facebook.com/dzivibaskoks

Dzīvības koks apmāca vairāk nekā 100 mentorus un turpina meklēt inovatīvus veidus, kā atbalstīt onkoloģijas pacientus

ONKOALIANSE

ONKOALIANSE ONKOALIANSE ir Latvijas onkoloģijas pacientu organizāciju apvienība, kas apvieno dažādu vēža veidu pacientu organizācijas uz pierādījumiem balstītas pacientu aizstāvības mērķtiecīgai īstenošanai.

https://www.facebook.com/ONKOALIANSE/

"Rozā vilciens"

Rozā vilciens Labdarības fonds “Rozā vilciens” dibināts 2014. gada decembrī, lai palīdzētu nodrošināt mūsdienīgu atbalstu sievietēm Latvijā, kuras skāris krūts vēzis - individuālas konsultācijas pie psihoterapeita vai psihologa un konsultācijas un nodarbības pie fizioterapeita. Kopš fonda dibināšanas ir palīdzēts vairāk nekā 700 sievietēm, kuras skārusi šī slimība. Krūts vēža ārstēšanā svarīga ir agrīna slimības atklāšana, tāpēc 2019. gadā fonds aizsāka kustību #pupkultūra, ar mērķi uzrunāt veselas sievietes un mudināt tās iekļaut regulāras krūšu pārbaudes savā ikdienas rutīnā.

http://rozavilciens.mozello.lv/jaunumi/

Virutests.lv

Virutests.lv Mūsu mērķis ir, lai vīrieši nemirtu no slimībām, kuras savlaicīgi diagnosticējot ir ārstējamas. Mēs vēlamies lai vīrieši Latvijā dzīvotu ilgu, kvalitatīvu un veselīgāku dzīvi.

https://www.facebook.com/virutests.lv

Latvijas Reto slimību alianse

Latvijas Reto slimību alianse

Latvijas Reto slimību alianse ir vienīgā nevalstiskā organizācija Latvijā, kas apvieno dažādas reto slimību pacientu organizācijas un pārstāv vairāk kā 90 000 Latvijas iedzīvotāju ar retām slimībām kopējās intereses nacionālā un starptautiskā līmenī. Alianse nodrošina dažādus informatīvos resursus cilvēkiem ar retām slimībām un citiem pacientiem.

Starp retām slimībām ir arī retie vēži - tādi vēži, kas skar ļoti nelielu pacientu skaitu vai arī tādos gadījumos, kad vēzis skar netipisku lokāciju vai tam nepieciešama specifiska terapija. Uzskata, ka retie vēži ir tie vēži, ko ārsti diagnosticē retāk kā 2-6 pacientiem no 100 000 katru gadu. Kopumā tie var būt pat 22% no visiem vēžiem, kas nozīmē, ka 1 no 5 cilvēkiem, kam diagnosticē vēzi, tas var būt rets. Citi pētījumi liecina, ka 1 no 3 vēžiem ir rets. Parasti, neatkarīgi no vēžu izplatības, pacientiem atbalstu nodrošina dažādas vēžu pacientu organizācijas, taču specifiskos gadījumos palīdzēt var arī reto slimību pacientu organizācijas.

www.retasslimibas.lv