Ievads
Olnīcu vēzis ir audzējs, kas attīstās olnīcās (skat. 2. attēlu). Tās ir sievietes reproduktīvais orgāns, kurās tiek veidotas olšūnas (ovocīti) un tiek producēti sievišķie dzimumhormoni.

Illustration Copyright © 2013 Nucleus Medical Media, All rights reserved www.nucleusinc.com
Normā organismā šūnas aug, veic savu funkciju, dalās, veidojot jaunas šūnas un aiziet bojā. Par to, lai minētie procesi notiktu pareizi, ir atbildīgi šūnu kodolos esošie gēni. Notiekot pārmaiņām šūnu gēnos (mutācijām), veidojas audzēja šūna. Audzēja šūnās zūd kontrole pār normālu šūnas dzīves ciklu un tās aug, dalās un izplatās organismā nekontrolēti (skat. 3. attēlu).

Illustration Copyright © 2013 Nucleus Medical Media, All rights reserved www.nucleusinc.com
Olnīcu vēzis var attīstīties gan no šūnām, kas klāj olnīcas virsmu (olnīcu epitēlijšūnām), šī audzēja forma tiek dēvēta par epiteliālo olnīcu vēzi, gan no citām olnīcās esošām šūnām, šī audzēja forma tiek dēvēta par ne-epiteliālo olnīcu vēzi. Abi termini ietver ļoti plašas audzēju apakšgrupas ar atšķirīgu slimības gaitu, prognozi un ārstēšanu.
Biežāk sastopamais olnīcu vēža veids ir – epiteliālais olnīcu vēzis, tas sastāda ap 90% visu primāro olnīcu audzēju. No ne-epiteliālajiem olnīcu audzējiem biežāk sastopamie ir germinogēno šūnu un dzimumšūnu stromālie audzēji.