lv ru
Informatīvais portāls par onkoloģiju
burtu izmērs: 1 2 3

Kas ir kuņģa vēzis?

Kuņģa vēža augšana un izplatība

Kuņģa vēzis ir ļaundabīgs audzējs, kas sākas kuņģī. Visbiežāk kuņģa vēzis sākas gļotādā un lēnām aug cauri pārējiem slāņiem. Parasti kuņģa vēzis aug lēni, vairākus gadus. Pirms attīstījušās īstas vēža šūnas, kuņģa gļotādā notiek izmaiņas. Šīs agrīnās izmaiņas neizraisa nekādas sūdzības un bieži vien paliek neatklātas.

Kuņģa vēzis var izplatīties dažādos veidos. Tas var izaugt cauri visiem kuņģa slāņiem un ieaugt blakus orgānos. Tas var izplatīties arī uz tuvākajiem limfmezgliem (zirņa lieluma imūnās sistēmas šūnu sakopojumiem) un tālāk izplatīties caur limfātisko sistēmu. Ja vēzis izplatās šādi, prognozes ir sliktākas. Kad kuņģa vēzis jau progresējis, tas var izplatīties arī caur asinsrites sistēmu, vēža šūnas nogulsnējas aknās, plaušās un kaulos.

Kuņģa vēža veidi

Visbiežāk kuņģī attīstās adenokarcinoma. Šis vēzis sākas šūnās, kas veido gļotādas iekšējo pārklājumu. Šā vēža raksturošanai parasti tiek izmantots vārdu savienojums “kuņģa vēzis”.

Limfoma, gremošanas stomu audzējs un karcinoīdais audzējs ir sastopami daudz retāk. Šo audzēju ārstēšana un prognoze atšķiras no adenokarcinomas ārstēšanas un prognozes un šajā sadaļā netiks raksturotas.