lv ru
Informatīvais portāls par onkoloģiju
burtu izmērs: 1 2 3

Krūšu veselības diena

10. jūnijā tiks atzīmēta Krūšu veselības diena

2018. gada 10. jūnijā pie Brīvības pieminekļa notiks Krūšu veselības diena, kas tiek organizēta “Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu!” informatīvās kampaņas ietvaros.

Šajā dienā ikviens bez maksas ir aicināts piedalīties vairākās gan informatīvās, gan izklaidējošās aktivitātēs. Pasākumā bez maksas būs iespēja veikt mamogrāfijas un ultrasonogrāfijas pārbaudes, doties ikgadējā solidaritātes gājienā “Ejam kopā, lai dzīvotu!”, un atbalstīt Latvijas sieviešu izlasi labdarības basketbola spēlē pret Somijas valstsvienību Daugavas Sporta namā.

Dienas plāns:

Pie Brīvības pieminekļa no 13.00 līdz 15.30 sadarbībā ar veselības grupu MFD būs pieejama mobilā diagnostika. Uz vietas varēs veikt mamogrāfijas un ultrasonogrāfijas pārbaudes, tomēr atgādinām, ka mamogrāfijas veikšanai nepieciešams paņemt līdzi Nacionālā dienesta uzaicinājuma vēstuli vai ģimenes ārsta vai speciālista nosūtījumu.

Paralēli iespējai veikt krūšu veselības pārbaudes, plkst. 14.00 sāksies pasākuma oficiālā daļa ar svinīgām uzrunām un muzikāliem priekšnesumiem.

Plkst. 15.30 pulcēsimies solidaritātes gājienam “Ejam kopā, lai dzīvotu!”, mērojot aptuveni  3 km maršrutu no Brīvības pieminekļa līdz Daugavas Sporta namam. Šajā gājienā aicinām piedalīties ikvienu, kurš piekrīt pārliecībai, ka rūpes un atbildība par savu ķermeni sākas ar katra pašu rīcību. Laipni gaidītas ir ģimenes, draugi, uzņēmumu komandas u.c. interesenti!

Plkst. 17.00 Daugavas sporta namā notiks rozā lentītes basketbola spēle starp Latvijas un Somijas sieviešu izlases komandām. Ieeja spēlē par ziedojumiem, kas tiks novirzīti krūts vēža pacientu atbalsta biedrībai “VITA”.

Krūts veselībai veltīto informatīvo kampaņu “Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu!” organizē Latvijas Basketbola Savienība un krūts vēža pacientu atbalsta biedrība VITA.