lv ru
Informatīvais portāls par onkoloģiju
burtu izmērs: 1 2 3

Kampaņa 2018

Arī šogad turpinām labi iesākto darbu!

Ilggadējā kampaņa “Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu!” ir sevi attaisnojusi – sievietes Latvijā ir kļuvušas atbildīgākas par savu veselību, un ik gadu pieaug to sieviešu skaits, kuras veic regulāru krūšu pašpārbaudi un profilaktiskas pārbaudes. Pēdējos četros gados ir trīskāršojies arī reģionālo vēstnešu skaits. Tās ir sievietes no visas Latvijas, kuras brīvprātīgi informē citas sievietes par nepieciešamību regulāri pārbaudīt krūšu veselību.

Šī gada kampaņas mērķis ir runāt par agrīnu krūts vēža diagnostikas un ārstēšanas nozīmi, kā arī pievērst uzmanību vīriešu lomai krūts vēža gadījumā. Rozā lentītes simbols šogad ir veidots no rozā kaklasaites, tādejādi uzsverot, ka iedrošinājums un atbalsts, ko vīrietis var sniegt sievietei, var veicināt gan laicīgu krūts vēža diagnostiku, gan agrīnas ārstēšanas uzsākšanu, kas ir īpaši nozīmīgi, lai ārstēšana būtu iespējami efektīvāka.

Kampaņas galvenais notikums – Krūšu veselības diena – šogad notiks 10. jūnijā, kad ikviens tiek aicināts piedalīties aktivitātēs pie Brīvības pieminekļa, lai vēlāk kopīgi dotos solidaritātes gājienā “Ejam kopā, lai dzīvotu!” līdz sporta namam “Daugava”, kur notiks labdarības basketbola spēle starp Latvijas un Somijas sieviešu izlasēm. Ieeja spēlē par ziedojumiem.

Kampaņu “Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu!” jau astoto gadu pēc kārtas organizē Latvijas Basketbola Savienība un krūts vēža pacientu atbalsta biedrība "VITA”.

Seko kampaņas aktivitātēm: www.facebook.com/Laidzivotu