lv ru
Informatīvais portāls par onkoloģiju
burtu izmērs: 1 2 3

Kampaņa 2017

Jau septīto gadu norisināsies kampaņa “Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu!” 

Krūts vēzis joprojām ir biežākā onkoloģiskā saslimšana sievietēm un diemžēl arī biežākais mirstības cēlonis sievietēm reproduktīvā vecumā. Iespējami agrīni atklāta slimība nozīmē arī lielāku iespējamību pilnībā izārstēties, taču veiksmīga iznākuma pamatā ir divi būtiski nosacījumi – regulāru pārbaužu veikšana krūtīm (mamogrāfija, ultrasonogrāfija, kā arī pašpārbaudes) un saslimšanas gadījumā efektīvas, piemērotas terapijas pieejamība. Diemžēl Latvijā jaunās paaudzes efektīvie medikamenti nav iekļauti valsts kompensējamo zāļu sarakstā, bet atļauties nopirkt tās var tikai reta krūts vēža paciente.

Šogad kampaņas ietvaros īpaša uzmanība tiks pievērsta ne tikai nepieciešamībai regulāri veikt krūšu pārbaudes, bet arī tam, cik pieejama ir katram pacientam piemērotākā efektīvā ārstēšana.

Arī šogad kampaņu “Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu!” iecerēts noslēgt ar Krūšu veselības dienu, kas notiks 3.jūnijā, kad ikviens tiek aicināts pulcēties pie Brīvības pieminekļa, lai kopā dotos draudzības gājienā līdz “Arēnai Rīga”, kur visi interesenti varēs vērot rozā lentītes labdarības basketbola spēli starp Latvijas un Baltkrievijas sieviešu izlasēm. Ieeja spēlē, kā ierasts, būs bezmaksas.

Kampaņu “Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu!” jau septīto gadu organizē Latvijas Basketbola savienība un krūts vēža pacienšu atbalsta biedrība “VITA”. Tradicionāli aprīlī un maijā sievietes tiek mudinātas rūpēties par savu veselību, veicot krūšu pārbaudes.

Seko kampaņas aktivitātēm  www.facebook.com/Laidzivotu