lv ru
Informatīvais portāls par onkoloģiju
burtu izmērs: 1 2 3

Kampaņa 2019

Katram pacientam personalizētu terapiju!

Šī gada kampaņas “Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu” mērķis ir ne tikai aicināt sievietes rūpēties par savu veselību, izmantojot valsts apmaksātās vēža profilaktiskās pārbaudes, bet arī pievērst uzmanību tam, cik būtiski ir nodrošināt atbilstošu terapiju katrai krūts vēža pacientei.

Vēzi ierosina gēnu mutācija, kas var tikt pārmantota vai rasties dzīves laikā, dažādu ārēju faktoru ietekmē. Veicot gēnu izpēti, ir iespējams noskaidrot, kuri gēnu posmi izraisa vēža šūnu veidošanos, lai katram pacientam varētu piemērot personalizētu terapiju.

Lai informētu par personalizētas terapijas iespējām krūts vēža ārstēšanā, 24. maijā viesnīcā “Roma” notika kampaņas “Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu” atklāšanas preses konference. Pēc tam sekoja reģionālo kampaņas vēstnešu apmācības, kurās sievietes no visas Latvijas piedalījās izglītojošās lekcijās par krūts vēzi un citām veselības tēmām.

7. jūnijā Arēnā Rīga ar basketbola spēli starp Latvijas un Turcijas sieviešu valstsvienībām tika atzīmēta Rozā lentītes diena. Rozā formastērpā savu pēdējo - 195. spēli - Latvijas valstsvienības sastāvā aizvadīja ilggadējā kapteine Gunta Baško. Pasākumā bija iespēja nobaudīt arī ēdienus “Street Food” stendos, kā arī par ziedojumiem krūts vēža pacientu atbalstam piedalīties sporta stafetēs, skaistuma darbnīcās un dažādās tematiskās aktivitātēs.

Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu