lv ru
Informatīvais portāls par onkoloģiju
burtu izmērs: 1 2 3

Kampaņa 2013

Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu! Pieraksties uz mamogrāfiju jau šodien!

Ik gadu aicinām sievietes nebaidīties un veikt krūts pārbaudi, jo tieši savlaicīga krūts vēža atklāšana var būt izšķiroša visai tālākai dzīvei. Ja slimība tiek konstatēta agrīnā stadijā, tad savlaicīgas un kvalitatīvas ārstēšanas rezultātā ir iespējams izārstēties no krūts vēža.

Mūsu spēkos nav saskaitīt, cik sieviešu un viņu tuvinieku sadzirdēja iepriekšējo gadu aicinājuma, spēka un uzmundrinājuma vārdus, bet vienu gan zinām: katra sieviete, kura laikus aizgāja pie ārsta ir drosmīga, atbildīga, un galvenais, zinoša par savu krūts veselību. 

Šogad īstenojam kampaņu „Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu!”, lai uzrunātu sievietes vecumā no 50 – 69 gadiem.  Ik gadu gandrīz 200 000 sieviešu šajā vecumā saņem valsts nosūtītu uzaicinājuma vēstuli veikt krūšu izmeklējumu ar mamogrāfijas metodi bez maksas. Realitātē tikai ~ 30% sieviešu veic mamogrāfiju. Tas ir kritiski maz, ņemot vērā, ka paaugstināts krūts vēža saslimšanas risks ir tieši sievietēm vecumā no 50 – 69 gadiem. 

Aicinām ikvienu līdzcilvēku – meitas, draudzenes, māsas, arī dēlus un vīrus atbalstīt, iedrošināt, pavaicāt, aizvest uz mamogrāfiju sev svarīgo cilvēku. Pavaicā, vai tava mamma saņēma vēstuli, pavaicā, vai viņa ir veikusi mamogrāfiju. Pasaki, ta tev viņa ir svarīga un tev rūp viņas veselība!

Kampaņas „Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu” 2013.gada aktivitātes:

  • Uzsākam kampaņu ar pasākumu presei! Preses pasākumā, kas notiek 11.aprīlī piedalās Veselības ministre Ingrīda Circene, onkologs dr. Jānis Eglītis, Latvijas Basketbola savienības pārstāvji, t.sk. Edgars Šneps, basketbolistes Ieva Krastiņa un Liene Jansone un krūts vēža pacientu biedrības VITA vadītāja Irina Januma. 
  • Pateicoties LTV1 un LTV7 100% atbalstam, tiks uzsākta TV reklāmas klipu pārraide. Paldies Ievai Krastiņai, Latvijas sieviešu basketbola izlases spēlētājai, un viņas mammai Sandrai, par atbalstu, par gatavību filmēties un aicināt Latvijas sievietes veikt mamogrāfiju! TV klipu skatiet šeit.
  • Pateicoties vides reklāmu kompāniju JCDeaux un Clear Channel, kā arī ASPasažieru vilciens  atbalstam, kampaņas laikā informatīvie plakāti būs redzami visā Latvijā.
  • Medicīnas iestādēs un arī Lauma Lingerie veikalos visā Latvijā būs pieejami uzrunājoši kampaņas informatīvie materiāli sievietēm. 
  • 5 sestdienas pie t/c Alfa un 4 trešdienas pie t/c Origo dežūrēs mobilais mamogrāfs. Plašāku informāciju skatiet šeit.
  • 25.maijā - kampaņas kulminācija. Aicinām ikvienu uz jau tradicionālo krūts veselības draudzības gājienu „Ejam kopā, lai dzīvotu”. Gājiens notiks no Brīvības pieminekļa līdz Arēnai Rīga, kur kopīgi vērosim labdarības basketbola spēli starp Latvijas un Lietuvas sieviešu basketbola izlasēm. Gājiena dalībniekiem iejeja spēlē bez maksas! Plašāka informācija sekos!

Neļausim bailēm sevi uzvarēt!