lv ru
Informatīvais portāls par onkoloģiju
burtu izmērs: 1 2 3

Kampaņa 2015

 

Pārliecinies, ka esi vesela! Pārbaudi krūšu veselību regulāri, lai zinātu, vai viss ir kārtībā!

Ik gadu pavasarī aicinām sievietes nebaidīties un veikt krūts pārbaudi, jo tieši savlaicīga krūts vēža atklāšana var būt izšķiroša visai tālākai dzīvei. Ja slimība tiek konstatēta agrīnā stadijā, tad savlaicīgas un kvalitatīvas ārstēšanas rezultātā ir iespējams izārstēties no krūts vēža.

Mūsu spēkos nav saskaitīt, cik sieviešu un viņu tuvinieku sadzirdēja iepriekšējo gadu aicinājuma, spēka un uzmundrinājuma vārdus, bet vienu gan zinām: katra sieviete, kura laikus aizgāja pie ārsta ir drosmīga, atbildīga, un galvenais, zinoša par savu krūts veselību. 

Arī šogad īstenojam kampaņu „Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu!”, lai uzrunātu sievietes vecumā no 50 – 69 gadiem.  Ik gadu vairāk nekā 100 000 sieviešu šajā vecumā saņem valsts nosūtītu uzaicinājuma vēstuli veikt krūšu izmeklējumu ar mamogrāfijas metodi bez maksas. Realitātē ne vairāk kā 40% sieviešu veic šo pārbaudi. Tas joprojām ir maz, ņemot vērā, ka paaugstināts krūts vēža saslimšanas risks ir tieši sievietēm vecumā no 50 – 69 gadiem. 

Aicinām ikvienu līdzcilvēku – meitas, draudzenes, māsas, arī dēlus un vīrus atbalstīt, iedrošināt, pavaicāt, aizvest uz mamogrāfiju sev svarīgo cilvēku. Pavaicā, vai tava mamma saņēma vēstuli, pavaicā, vai viņa ir veikusi mamogrāfiju. Pasaki, ka tev viņa ir svarīga un tev rūp viņas veselība!

Kampaņas „Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu” 2015.gada aktivitātes:

  • 10.aprīlī uzsākam kampaņu ar pasākumu presei un reģionālo vēstnešu semināru, kas notiks viesnīcā Roma (Kaļķu ielā 28, Rīgā).
  • Pateicoties Latvijas Televīzijas atbalstam, tiks uzsākta kampaņas reklāmas klipa pārraide LTV1 un LTV7 kanālos. Paldies Ievai Krastiņai, Latvijas sieviešu basketbola izlases spēlētājai, un viņas mammai Sandrai, par atbalstu, par gatavību filmēties un aicināt Latvijas sievietes veikt mamogrāfiju! Reklāmas klipu skatiet šeit.
  • Kinoteātros Citadele, Cinamon, Multikino, Balle (Liepāja), Silver Screen Rēzekne; Silver Screen Daugavpils; Kino Rio (Ventspils), Vidzemes koncertzāle „Cēsis” no 10.04.-16.04. un no 15.05.- 21.05. tiks rādīts kampaņas reklāmas klips pirms filmām, kuru auditorija ir sievietes.
  • 23.maijā - kampaņas kulminācija. Aicinām ikvienu uz jau piekto rozā gājienu „Ejam kopā, lai dzīvotu”. Gājiens notiks no Brīvības pieminekļa līdz „Arēna Rīga”, kur kopīgi vērosim labdarības basketbola spēli starp Latvijas un Ķīnas sieviešu basketbola izlasēm. Gājiena dalībniekiem ieeja spēlē bez maksas! Plašāka informācija sekos!

Neļausim bailēm sevi uzvarēt! Dzīvosim ar pārliecību par savu veselību!