lv ru
Informatīvais portāls par onkoloģiju
burtu izmērs: 1 2 3

Kampaņa 2014

Pārliecinies, ka esi vesela! Pārbaudi krūšu veselību regulāri, lai zinātu, vai viss ir kārtībā!

Ik gadu pavasarī aicinām sievietes nebaidīties un veikt krūts pārbaudi, jo tieši savlaicīga krūts vēža atklāšana var būt izšķiroša visai tālākai dzīvei. Ja slimība tiek konstatēta agrīnā stadijā, tad savlaicīgas un kvalitatīvas ārstēšanas rezultātā ir iespējams izārstēties no krūts vēža.

Mūsu spēkos nav saskaitīt, cik sieviešu un viņu tuvinieku sadzirdēja iepriekšējo gadu aicinājuma, spēka un uzmundrinājuma vārdus, bet vienu gan zinām: katra sieviete, kura laikus aizgāja pie ārsta ir drosmīga, atbildīga, un galvenais, zinoša par savu krūts veselību. 

Arī šogad īstenojam kampaņu „Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu!”, lai uzrunātu sievietes vecumā no 50 – 69 gadiem.  Ik gadu gandrīz 200 000 sieviešu šajā vecumā saņem valsts nosūtītu uzaicinājuma vēstuli veikt krūšu izmeklējumu ar mamogrāfijas metodi bez maksas. Realitātē tikai ~ 38% sieviešu veic mamogrāfiju. Tas ir kritiski maz, ņemot vērā, ka paaugstināts krūts vēža saslimšanas risks ir tieši sievietēm vecumā no 50 – 69 gadiem. 

Aicinām ikvienu līdzcilvēku – meitas, draudzenes, māsas, arī dēlus un vīrus atbalstīt, iedrošināt, pavaicāt, aizvest uz mamogrāfiju sev svarīgo cilvēku. Pavaicā, vai tava mamma saņēma vēstuli, pavaicā, vai viņa ir veikusi mamogrāfiju. Pasaki, ka tev viņa ir svarīga un tev rūp viņas veselība!

Kampaņas „Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu” 2014.gada aktivitātes:

  • 4.aprīlī uzsākam kampaņu ar pasākumu presei, kas notiks t/c Galerija Centrs kopā ar izstādes „Sieviete. Krūtis. Veselība” atklāšanu.
  • Pateicoties LTV1 un LTV7 atbalstam, tiks uzsākta TV reklāmas klipu pārraide. Paldies Ievai Krastiņai, Latvijas sieviešu basketbola izlases spēlētājai, un viņas mammai Sandrai, par atbalstu, par gatavību filmēties un aicināt Latvijas sievietes veikt mamogrāfiju! TV klipu skatiet šeit.
  • Pateicoties vides reklāmu kompāniju JCDeaux, kā arī AS Pasažieru vilciens atbalstam, kampaņas laikā informatīvie plakāti būs redzami visā Latvijā.
  • Informatīvu materiālu par krūts veselības pārbaudi saņems vairāk kā 15 000 AVON konsultantes un klientes Latvijā.
  • Maijā vēl vairāk sievietes uzzinās par kampaņu “Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu!”, pateicoties TENA atbalstam un informācijai uz TENA iepakojumiem.
  • Lauma Lingerie veikalos visā Latvijā būs pieejami uzrunājoši kampaņas informatīvie materiāli sievietēm.
  • Kinoteātros Citadele, Cinamon, Multikino, Balle (Liepāja), Silver Screen Rēzekne; Silver Screen Daugavpils; Kino Rio (Ventspils) no 4.-10.04. un 16.- 22.05. tiks rādīts kampaņas reklāmas klips pirms filmām, kuru auditorija ir sievietes.
  • 25.maijā - kampaņas kulminācija. Aicinām ikvienu uz ceturto krūts veselības draudzības gājienu „Ejam kopā, lai dzīvotu”. Gājiens notiks no Brīvības pieminekļa līdz Olimpiskajam Sporta centram, kur kopīgi vērosim labdarības basketbola spēli starp Latvijas un Grieķijas sieviešu basketbola izlasēm. Gājiena dalībniekiem iejeja spēlē bez maksas! Plašāka informācija sekos!

Neļausim bailēm sevi uzvarēt! Dzīvosim ar pārliecību par savu veselību!