lv ru
Informatīvais portāls par onkoloģiju
burtu izmērs: 1 2 3

Kampaņa 2012

Ar skaistu gājienu noslēgusies kampaņa „Es iešu”!

27. maijā pie Brīvības pieminekļa pulcējās  simtiem cilvēku, lai dotos solidaritātes gājienā un apliecinātu savu atbalstu iniciatīvai par krūts veselību "Es iešu"! 

Gājiena dalībniekus iesildīja un par lielisku noskaņojumu rūpējās Ievas Aerobika un Elvi Soulsystems. Ar iedvesmojošām uzrunām pasākumā piedalījās iniciatīvas autores Latvijas Sieviešu basketbola izlases meitenes, Veselības ministre Ingrīda Circene, saeimas priekšsēdētājas biedre Inga Bite, kampaņas patroneses Valsts kontroliere Inguna Sudraba, ASV vēstniece Latvijā Džūdita Gārbere u.c. 

Gājienu atklāja Samba de Riga uzmundrinošie ritmi un gājiena dalībnieki devās uz arēnu Rīga. Galamērķī gājiena dalībniekus priecēja Sound Poets, Melo-M un Raimonda Tigula priekšnesumi, kā arī labdarbības basketbola spēle starp Latvijas un Lietuvas sieviešu basketbola izlasēm. 

Kampaņa "Es iešu" norisinājās no š.g. marta līdz maija beigām ar mērķi uzrunāt visas Latvijas sievietes un arī viņu līdzcilvēkus, lai mudinātu rūpēties par krūts veselību un doties uz pārbaudēm. Kampaņas ietvaros Rimi veikalos bija pieejama īpaša Pure Chocolate trifeļu izlase "Es iešu!", pie tirdzniecības centra Alfa bija novietots Veselības centra 4 mobilais mamogrāfs - 6 dienu laikā krūts veselības pārbaudi veica ap 300 sieviešu! 

Kampaņas laikā tika saziedoti arī 1503 LVL krūts vēža pacientu rehabilitācijas nometnēm Latvijā un tika izsūtīti vairāk nekā 200 000 valsts uzaicinājumi sievietēm vecumā grupā no 50 līdz 69 gadiem veikt krūšu pārbaudes. 

Paldies visiem, kas atbalstīja un piedalījās! 

Es iešu un pārbaudīšos!
 
Kādēļ pārbaudīties? Atbilde ir pavisam vienkārša:
tikai laikus diagnosticējot krūts vēzi, to ir iespējams pilnībā izārstēt un krūti saglabāt.
Tādēļ no sirds aicinām - neatlieciet krūts veselības pārbaudi!
 
Doties uz pārbaudēm šogad aicina arī iniciatīvas patroneses - Baiba Sipeniece, valsts kontroliere Inguna Sudraba, basketboliste Sabīne Niedola, ASV vēstniece Latvijā Džūdita Gārbere un žurnāla "Ieva" galvenā redaktore Inita Sila.
 
Lai šo sieviešu aicinājums iedvesmo arī Jūs!

Krūts vēzis var skart ikvienu no mums. Ar to var saslimt mūsu mammas, meitas, māsas, sievas, draudzenes, skolotājas... Tā ir visbiežākā onkoloģiskā saslimšana Latvijā un  biežākais nāves iemesls sievietēm līdz 60 gadu vecumam. Katru gadu mirst vairāk nekā 400 sievietes. Fakti ir skumji un pat šokējoši, tomēr daudz vairāk sieviešu ne vien izdzīvo, bet izveseļojas un turpina dzīvot pilnvērtīgu dzīvi.  

Veiksme? Iespējams. Taču vēl lielāka nozīme ir regulārām krūts veselības pārbaudēm pat tad, ja nav ne mazāko aizdomu vai pazīmju.  Tikai laikus atklāts krūts vēzis nozīmē iespēju saglabāt krūti un uzveikt slimību.

To labi zina arī sievietes, kas ir piekritušas Jums pastāstīt savus stāstus.