lv ru
Informatīvais portāls par onkoloģiju
burtu izmērs: 1 2 3
Atgriezties

Vēža gēnu karte - precīzs izmeklējums vispiemērotākās vēža terapijas noteikšanai

Kopš 2017. gada rudens Latvijā ir iespējams noteikt vēža gēnu karti – audzēja audu izmeklējumu, kas sniedz informāciju par precīzākām terapijas iespējām vēža pacientam, nekā veicot tikai līdzšinējās standarta diagnostikas procedūras.

Vēža gēnu karte ir audzēja audu tests, kurā izvērtē konkrēta audzēja gēnus, precīzi diagnosticējot vēža mutācijas individuāli katram pacientam. Testa rezultāti sniedz konkrētam pacientam piemērotu un personalizētu informāciju par nepieciešamo terapiju. Šo testu visbiežāk izmanto plaušu, krūts, zarnu, ādas un citu, pret ārstēšanu nejūtīgu audzēju gadījumā. Diagnostikai nepieciešams pavisam neliels analizējamo audzēja audu paraugs.

Testa veicējs ir ASV uzņēmums FoundationOne®, kas piedāvā plašus ģenētiskās diagnostikas pakalpojumus onkoloģijā. Kā viens no uzņēmuma pakalpojumiem tiek piedāvāts FoundationOne® tests, ar kuru ir iespējams identificēt vairāk nekā 315 vēža genoma alterācijas un kuru šobrīd jau var izmantot arī Latvijas pacienti. FoundationOne® datubāzē ir informācija par vairāk nekā 100 000 pacientu gadījumiem, kas ir lielākā onkoloģisko slimību genomu alterāciju datubāze pasaulē.

Visu klīniski nozīmīgo ģenētisko izmaiņu diagnostikas pamatā ir jaunākās zinātniskās atziņas, turklāt FoundationOne® sniedz informāciju par aktuālajām klīnisko pētījumu programmām visā pasaulē, ko iespējams pielietot konkrētajam pacientam.

Sīkāku informāciju jūs varat jautāt ārstiem onkologiem, meklēt www.foundationmedicine.com vai jautāt: latvia.foundationone@roche.com.