lv ru
Informatīvais portāls par onkoloģiju
burtu izmērs: 1 2 3
Atgriezties

Uztura ieteikumi onkoloģijas pacientam

Pareizs uzturs ieņem ļoti svarīgu lomu veselības un labas pašsajūtas nodrošināšanai. Tam jāsatur olbaltumvielas, taukus, ogļhidrātus un jābūt daudzveidīgam. Ja cilvēks ir slims, vai viņam būtu jāmaina savi paradumi un jāievēro diēta?

Onkoloģiskas saslimšanas gadījumā īpaša uzmanība ir jāpievērš slimnieka uzturam. Tam jābūt sabalansētam. Uzturā jāietver dabīgi produkti un vitamīni. Sastādot ēdienkarti, jāņem vērā:

  • Pacienta svars
  • Kāda ārstēšana tiek veikta
  • Saderība ar medikamentiem, kurus lieto slimnieks.

Pārmērīgs svars vai ķermeņa masas trūkums vienādi slikti ietekmē prognozes. Tāpēc ir svarīgi sekot tam, cik daudz kaloriju satur ēdiens, lai saglabātu svaru vajadzīgajā līmenī. Ķīmijterapijas laikā pacientam var būt slikta dūša, vemšana, viņš var zaudēt svaru. Šādiem slimniekiem īpaša uzmanība jāpievērš uzturam. Onkoloģiskam slimniekam pareizs uzturs var uzlabot apetīti, stabilizēt svaru, uzlabot garastāvokli un gala rezultātā - uzlabot dzīves kvalitāti un paildzināt dzīvi.

Mēs piedāvājam Jūsu uzmanībai asociētas profesores Lailas Meijas un medicīnas zinātņu doktores Daigas Šantares grāmatu “Uztura ieteikumi  onkoloģijas pacientiem ārstēšanas laikā”. Grāmatā tiek detalizēti iztirzāti veselīga uztura aspekti un sniegtas profesionālas rekomendācijas, kas var Jums palīdzēt. Lasīt šeit