lv ru
Informatīvais portāls par onkoloģiju
burtu izmērs: 1 2 3
Atgriezties

Oktobris - Krūts veselības mēnesis

Oktobris starptautiski tiek atzīmēts kā Krūts veselības mēnesis ar mērķi informēt un izglītot sabiedrību par krūts vēzi no dažādiem – slimības diagnosticēšanas, ārstēšanas un profilakses - skatu punktiem. Aicinām sekot līdzi aktualitātēm un piedalīties Krūts veselības mēneša rīkotajās akcijās un pasākumos!

Krūts vēzis ir izplatītākā onkoloģiskā saslimšana sievietēm un pēdējos gados Latvijā tas tika konstatēts virs 1100 sievietēm katru gadu un diemžēl no šīs slimības Latvijā mirst vairāk, kā 400 sievietes ik gadu. Ja slimība tiek konstatēta agrīnā stadijā, tad savlaicīgas un kvalitatīvas ārstēšanas rezultātā ir iespējams izārstēties no krūts vēža. Lai savlaicīgi atklātu saslimšanu ar krūts vēzi, speciālisti iesaka sievietēm regulāri sekot līdzi krūšu veselībai – veikt regulāras pašpārbaudes, izmantot valsts apmaksāto krūts pārbaudi – skrīninga mamogrāfiju.

Sievietēm paaugstināta saslimšanas riska vecumā no 50 līdz 69 gadiem ir ieteicams izmantot valsts dāvāto iespēju piedalīties krūts vēža agrīnas atkalšanas programmā un veikt valsts apmaksātu mamogrāfiju.

Vairāk informācijas par krūts vēža angīnas atklāšanas programmu un krūts vēža diagnostikas un ārstēšanas iespējam skaties sadaļa: Krūts vēzis / Diagnostika.