lv ru
Informatīvais portāls par onkoloģiju
burtu izmērs: 1 2 3

Aktuālā informācija

Vārds speciālistam - Agrīna plaušu vēža diagnostika un jaunas terapijas iespējas

Intervija ar Dr. Signi Plāti. Agrīns plaušu vēzis. Jau nosaukumā iekļauta būtība: tas ir I, II un IIIA stadijas plaušu vēzis. Šī, iespējams, ir tēma, kas apskatīta mazāk, jo visi lielie atklājumi sākas ar metastātiska vēža terapiju. Par plaušu vēža terapijas iespējām ir stāstīts daudz, jo tā ir viena no biežākajām onkoloģiskajām slimībām. Latvijā katru gadu diagnosticē aptuveni 1100 jaunus pacientus.

Jautājam speciālistam – Simptomi, ko nedrīkst neievērot

Ārija Brīze: «Viens no pirmajiem urīnpūšļa vēža simptomiem ir hematūrija jeb asinis urīnā. Pacienti, ja viņiem urīnā parādās asins piejaukums, tomēr vēršas pie ārsta. Tieši tāpēc diagnosticēt urīnpūšļa vēzi ir vieglāk nekā citas onkoloģiskās slimības.» Foto: No RAKUS arhīva

Dzīvības koks apmāca vairāk nekā 100 mentorus un turpina meklēt inovatīvus veidus, kā atbalstīt onkoloģijas pacientus

Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība ”Dzīvības koks” pēc ilgāka pārtraukuma rīkoja klātienes pasākumu – atvērto durvju dienu, lai apkopotu projektā “Onkoloģisko pacientu drošības tīkla attīstība” padarītos darbus, iepazīstinātu ar jaunizveidoto interneta platformu, satiktu Brīvprātīgo mentoru kustības dalībniekus, kas līdz šim iepazīti tikai caur datoru un viedierīču ekrāniem, un pārrunātu tālākos plānus.