lv ru
Informatīvais portāls par onkoloģiju
burtu izmērs: 1 2 3

Aktuālā informācija

Dzīvības koks apmāca vairāk nekā 100 mentorus un turpina meklēt inovatīvus veidus, kā atbalstīt onkoloģijas pacientus

Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība ”Dzīvības koks” pēc ilgāka pārtraukuma rīkoja klātienes pasākumu – atvērto durvju dienu, lai apkopotu projektā “Onkoloģisko pacientu drošības tīkla attīstība” padarītos darbus, iepazīstinātu ar jaunizveidoto interneta platformu, satiktu Brīvprātīgo mentoru kustības dalībniekus, kas līdz šim iepazīti tikai caur datoru un viedierīču ekrāniem, un pārrunātu tālākos plānus.

Uztura ieteikumi onkoloģijas pacientam

Pareizs uzturs ieņem ļoti svarīgu lomu veselības un labas pašsajūtas nodrošināšanai. Tam jāsatur olbaltumvielas, taukus, ogļhidrātus un jābūt daudzveidīgam. Ja cilvēks ir slims, vai viņam būtu jāmaina savi paradumi un jāievēro diēta?

Informācija pacientiem par Vēža gēnu karti

Bukletā tiek skaidrots, kā vēža šūnās esošo DNS mutāciju (jeb vēža gēnu kartes) informācija var palīdzēt pacientam un ārstam pieņemt informētus lēmumus par ārstēšanu.

Dzīve ar plaušu vēzi

Plaušu vēzis ir viens no biežākiem ļaundabīgiem audzējiem visā pasaulē. Latvijā ik gadu vairāk kā 1000 iedzīvotājiem diagnosticē plaušu vēzi. Vīrieši slimo biežāk nekā sievietes, taču sieviešu vidū plaušu vēža gadījumu skaits pieaug. Biežākais saslimšanas vecums ir pēc 70 gadu vecuma.