lv ru
Informatīvais portāls par onkoloģiju
burtu izmērs: 1 2 3
Atgriezties

3. jūnijā – Solidaritātes gājiens vēža pacientu atbalstam "Ejam kopā, lai dzīvotu!"

Informācija medijiem, pārpublicēts no LETA

Š.g. 3. jūnijā, kampaņas “Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu!” ietvaros, norisināsies solidaritātes gājiens vēža pacientu atbalstam “Ejam kopā, lai dzīvotu!”, kuru jau septīto gadu pēc kārtas organizē vēža pacienšu atbalsta biedrība “VITA” un Latvijas Basketbola savienība.  Pulcēšanās gājienam pie Brīvības pieminekļa Rīgā no plkst. 15.30.

Gājienā aicināts piedalīties ikviens, kurš vēlas paust atbalstu vēža pacientiem – tie kuri paši ir saskārušies ar vēžas diagnozi vai pazīst kādu, kuru tā skārusi, mediķi, kuri ikdienā strādā ar vēža pacientiem, uzņēmumi, kuriem rūp savu darbinieku veselība un visi citi, kuri uzskata, ka vēža pacienti Latvijā ir pelnījuši saņemt efektīvu ārstēšanu un lielāku valsts atbalstu. Ikviena cilvēka klātbūtne ir emocionāls atbalsts tiem, kuriem šobrīd dzīvē ir ienācis izaicinājums – vēzis. 

Gājiens “Ejam kopā, lai dzīvotu!” sāksies plkst. 15.50 pie Brīvības pieminekļa. Plānots, ka gājiena maršruts vedīs pa Brīvības ielu līdz Dailes teātrim un tālāk pa Bruņinieku ielu līdz Arēnai Rīga. Tām vēža pacientēm, kuras šobrīd saņem terapiju un citiem, kuri nevar kājām veikt visu gājiena distanci, būs iespēja piedalīties gājienā, braucot īpašajā kampaņas autobusā.

Gājiens noslēgsies ap 16.35 pie “Arēna Rīga”, kur gaisā tiks palaisti rozā baloni, kas simbolizē vēža pacientu cerības uz izārstēšanos.

Plkst. 17.00 sāksies Rozā lentītes labdarībasspēle starp Latvijas sieviešu basketbola valstsvienību un Baltkrievijas sieviešu basketbola izlasi. Aicinām visus spēles apmeklētājus būt zālē jau plkst. 16.50 kad “Arēna Rīga” zālē tiks izsauktas spēles dalībnieces.

Ieeja spēlē par ziedojumiem. Visi no spēles iegūtie līdzekļi, sadarbībā ar “Ziedot.lv”, tiks novirzīti smagi slimu vēža pacientu ārstēšanai.

Spēles starplaikā – Latvijas Onkologu asociācijai tiks pasniegta mākslinieka Andra Purviņa glezna kā pateicība ārstiem par milzīgo darbu, ko viņi ikdienā veic, palīdzot sievietēm, kuras cīnās ar krūts vēzi.

Vēl pirms gājiena, no plkst. 12.00 – 16.00 pie Brīvības pieminekļa būs pieejama kampaņas INFO telts, kur varēs saņemt dažādus informatīvos materiālus un MFD mobilais mamogrāfs. Sievietes vecumā no 50 – 69 gadiem, uzrādot ģimenes ārsta nosūtījumu vai valsts apmaksātās krūšu veselības pārbaudes uzaicinājuma vēstuli, varēs bez maksas pārbaudīt savu krūšu veselību.

Kampaņu “Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu!” jau septīto gadu organizē Latvijas Basketbola savienība un krūts vēža pacienšu atbalsta biedrība “VITA”. Šī gada kampaņas mērķis ir pievērst pastiprinātu uzmanību ne tikai diagnostikai, bet arī vēža ārstēšanai.

Neskatoties uz faktu, ka ir ievērojami uzlabojušās diagnostikas iespējas pirmreizējiem vēža pacientiem, un vēzis arvien biežāk tiek atklāts 1. stadijā, mirstības rādītāji joprojām ir ļoti augsti - 2016. gadā no krūts vēža mirušas 456 sievietes. Tāpēc ir svarīgi turpināt cīņu par to, lai vēzis kļūtu par ārstējamu slimību.

Plašāka informācija par kampaņas “Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu!” aktivitātēm: https://www.facebook.com/Laidzivotu/