lv ru
Informatīvais portāls par onkoloģiju
burtu izmērs: 1 2 3

Aktuālā informācija

Uztura ieteikumi onkoloģijas pacientam

Pareizs uzturs ieņem ļoti svarīgu lomu veselības un labas pašsajūtas nodrošināšanai. Tam jāsatur olbaltumvielas, taukus, ogļhidrātus un jābūt daudzveidīgam. Ja cilvēks ir slims, vai viņam būtu jāmaina savi paradumi un jāievēro diēta?

Arī šogad turpinām labi iesākto darbu!

Ilggadējā kampaņa “Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu!” ir sevi attaisnojusi – sievietes Latvijā ir kļuvušas atbildīgākas par savu veselību, un ik gadu pieaug to sieviešu skaits, kuras veic regulāru krūšu pašpārbaudi un profilaktiskas pārbaudes.

4. februāris - Pasaules Pretvēža diena

Katru gadu 4. februārī visā pasaulē atzīmē Pasaules Pretvēža dienu, kuras mērķis ir veicināt iedzīvotāju izpratni un zināšanas par onkoloģiskām saslimšanām, onkoloģisko slimību profilaksi, laicīgu to atklāšanu un ārstēšanas uzsākšanu.

Oktobris - Krūts veselības mēnesis

Oktobris starptautiski tiek atzīmēts kā Krūts veselības mēnesis ar mērķi informēt un izglītot sabiedrību par krūts vēzi no dažādiem – slimības diagnosticēšanas, ārstēšanas un profilakses - skatu punktiem.

Gājiena “Ejam kopā, lai dzīvotu” laikā vēža pacientu ārstēšanai saziedoti vairāk nekā 1200 EUR

2017.g. 3. jūnijā gājiena ietvaros tika aizvadīts solidaritātes gājiens vēža pacientu atbalstam “Ejam kopā, lai dzīvotu” un Rozā lentītes basketbola spēle starp Latvijas un Baltkrievijas sieviešu basketbola valstsvienības izlasēm. Pasākuma laikā norisinājās ziedojumu vākšana vēža pacientu atbalstam, kur tika saziedoti vairāk nekā 1200EUR, kas sadarbībā tiks novirzīti cilvēkiem, kuri vērsušies pie “Ziedot.lv”, lai saņemtu jaunākās paaudzes medikamentus cīņai pret vēzi, jo citas ārstēšanas iespējas viņiem nav.

Publicēts pētījums par pretvēža zāļu pieejamību pacientiem Eiropā

Zviedrijas Veselības ekonomikas institūta publicētais “Pārskatītais salīdzinošais ziņojums par pretvēža zāļu pieejamību pacientiem Eiropā” (Comparator Report On Patient Access To Cancer Medicines In Europe Revisited) atklāj, ka jaunievedumi onkoloģisko slimnieku aprūpē ir pagarinājuši viņu dzīvildzi, bet tas nav galvenais iemesls medicīnisko izdevumu kāpumam.

X